!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

I Mistrzostwa Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym

 

 

DOLINA WNIOSKI

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Doliny Karpia do udziału w I Mistrzostwach Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym.

 

REGULAMIN

I Mistrzostw Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym 2018

 

 

I. Organizator

Organizatorem I Mistrzostw Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym jest Gmina Zator i Zarząd Osiedla Podlipki.

 

II. Miejsce i termin zawodów

Rozgrywki I edycji MDKTZ rozpoczynają się w maju 2018 roku (zależnie od pogody), natomiast ostatecznym terminem zakończenia Mistrzostw jest 30 czerwca 2018r. Głównym miejscem rozgrywania MDKTZ będzie kort tenisowy przy Remizie Strażackiej w Zatorze. (Zator, ul. Chrzanowska). Możliwe jest rozgrywanie spotkań na innych kortach za obopólną zgodą i koszt uczestników turnieju. 

 

III. Uczestnictwo

 

1) W Mistrzostwach udział mogą brać osoby, które:

 

  • zaakceptują regulamin Mistrzostw;
  • mają więcej niż 16 lat;
  • zamieszkują lub pracują na terenie Doliny Karpia co muszą udokumentować.

 

2) Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia do udziału rozgrywkach muszą mieć zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych.
3) Udział w rozgrywkach jest bezpłatny.
4) Każdy startuje na własną odpowiedzialność i w razie kontuzji lub wypadku nie będzie rościć żadnych pretensji do Organizatorów.
5) O udziale w rozgrywkach decyduje kolejność zgłoszeń.
6) Każdy z uczestników ma prawo rezygnacji z udziału w rozgrywkach w dowolnym momencie. Jeśli to zrobi to jego wyniki zostaną anulowane, a w kolejnych kolejkach jego przeciwnicy będą pauzować.
7) Zgłoszenia udziału w I Mistrzostwach Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym należy dokonać do dnia 30 kwietnia 2018r. osobiście w Dziale Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Zatorze (pok. 212) lub mailem (skan Zgłoszenia) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

IV. Sposób przeprowadzenia rozgrywek

 

1) System rozgrywek I Mistrzostw Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń i przedstawiony podczas spotkania organizacyjnego w dniu 8 maja br. o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Zatorze.
2) Przed rozpoczęciem rozgrywek Organizatorzy podają do wiadomości harmonogram poszczególnych rozgrywek. Osoba umieszczona w terminarzu jako pierwsza (lewa strona)  jest GOSPODARZEM meczu, osoba umieszczona w terminarzu jako druga (prawa strona) jest gościem. Bez względu na to kto jest gospodarzem/gościem danego meczu OBIE STRONY są odpowiedzialne za wykonanie telefonu i umówienie się na rozegranie pojedynku. GOSPODARZ zobowiązany jest do wcześniejszej rezerwacji kortu, który umożliwi spokojne rozegranie całego meczu. OBYDWAJ uczestnicy spotkania powinni ustalić dogodny termin i godzinę rozegrania spotkania.
3) Do obowiązków GOSPODARZA meczu, należeć będzie również zapewnienie piłek na dany mecz. W przypadku przyniesienia przez niego nowych piłek, spotkanie musi być nimi rozegrane. Jeśli jednak nie będzie on dysponował nowymi piłkami, a takowe będzie posiadał jego rywal i będzie optował za tym, żeby nimi zagrać, to GOSPODARZ musi się na to zgodzić. Zawodnicy mają również możliwość gry piłkami używanymi jeśli przed danym meczem wyrażą OBUSTRONNĄ zgodę na takie rozwiązanie.
4) Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy stanie 6:6 w secie rozgrywany jest tie-break do 7 punktów. W przypadku stanu 1:1 w setach, o wygranej decyduje trzecia partia, rozgrywana tak jak dwie poprzednie. Niezwłocznie po zakończonym meczu ZWYCIĘZCA powinien podać Organizatorowi dokładny wynik. W przypadku, gdy mecz zostanie przerwany ze względu na złe warunki atmosferyczne, zawodnicy mają obowiązek dokończyć go w możliwie najkrótszym czasie.
5) Wszystkie mecze należy rozegrać w terminie dogodnym dla obu zawodników, jednak nie później niż do końca wyznaczonego przez Organizatora terminu. Rozegranie wszystkich spotkań w wyznaczonym czasie leży w interesie każdego uczestnika Mistrzostw. W przypadku braku zgłoszenia jednostronnego walkowera (np. z powodu kontuzji rywala) nierozegranie meczu w terminie zostanie zweryfikowane jako obustronny walkower dla uczestników danego spotkania. W tym przypadku obaj gracze otrzymają 0 punktów przy obustronnym wyniku 0:6, 0:6.
6) Każdy z zawodników dwa razy może nie zagrać przypadającego na dany tydzień spotkania bez żadnych konsekwencji. Na rozegranie tego spotkania ma wtedy dodatkowy tydzień liczony od końca danej kolejki. W przypadku nie rozegrania spotkania w wyznaczonym terminie przyznawane będą walkowery.
7) Każdorazowo chęć nierozegrania meczu w danej kolejce zgłoszona musi być Organizatorowi. W przypadku dłuższego wyjazdu zawodnicy zobowiązani są rozegrać planowane na czas nieobecności mecze wcześniej, jeśli tylko ich rywale się na to zgodzą.
8) W przypadku, gdy mecz zostanie przerwany ze względu na złe warunki atmosferyczne, zawodnicy mają obowiązek dokończyć go w możliwie najkrótszym czasie.
9) Zasady punktacji:

 

  • za każde zwycięstwo zawodnik otrzymuje - 2 punkty
  • za porażkę zawodnik otrzymuje - 1 punkt
  • za oddanie meczu walkowerem - 0 punktów

 

10) Po każdej kolejce tworzona tabela wyników będzie dostępna na stronie internetowej www.zator.pl.
11) O miejscach w tabeli decydują kolejno:

 

  • ilość zdobytych punktów,
  • stosunek setów zdobytych do straconych,
  • wynik bezpośredniego spotkania,
  • stosunek gemów zdobytych do straconych.

 

V. Sędziowanie

Zawodnicy sami sędziują zawody wg „Zasad sędziowania w grze bez sędziów głównych” uchwalonych przez Kolegium Sędziów PZT z 02.03.2002r. Zawodnicy mają również prawo do wyznaczenia za obopólną zgodą dodatkowej osoby do sędziowania meczu lub rozstrzygania kwestii spornych. W trakcie trwania meczu kwestie sporne powinny być zawsze rozstrzygane w atmosferze fair play. Gdy zawodnicy nie są do końca pewni czy piłka była autowa czy dobra, lub nie mogą dojść do porozumienia w innej kwestii spornej, zaleca się powtórzenie punktu. Organizatorzy nie odpowiadają za zachowanie uczestników Mistrzostw na korcie oraz poza kortem i nie będą brali odpowiedzialności za rozstrzyganie sporów/konfliktów zaistniałych pomiędzy uczestnikami danego spotkania.

 

VI. Przepisy gry

W spotkaniach I Mistrzostw Doliny Karpia w Tenisie Ziemnym obowiązują przepisy gry w tenisa ziemnego i Regulamin Turnieju.

 

VII. Nagrody

Czterech najlepszych zawodników rozgrywek otrzyma nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary, natomiast dla WSZYSTKICH pozostałych zawodników przewidziane są nagrody pocieszenia. Oficjalne zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu rozgrywek – 30 czerwca br. podczas Święta Karpia 2018 na korcie tenisowym Osiedla Podlipki (przy OSP Zator).

 

 VIII. Inne

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji i ewentualnej zmiany niniejszego regulaminu. Organizatorzy zastrzegają sobie również prawo do natychmiastowego wykluczenia danego zawodnika z udziału w Mistrzostwach bez podawania konkretnych powodów swojej decyzji.

 

Załączniki do pobrania na stronie >> przejdź
 
 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170