!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Centrum medyczno - rehabilitacyjne w Brzeźnicy to realna perspektywa

CM 1 Na wrzesień 2017r. zaplanowano w Brzeźnicy wmurowanie kamienia węgielnego pod ośrodek zdrowia, który standardem spełni oczekiwania mieszkańców, bo będzie to centrum medyczno - rehabilitacyjne. Będą tam nie tylko diagnozować i leczyć, ale także rehabilitować.

 

 

 

 

 

 

Zapadła decyzja, ruszyły prace: powstał projekt budowlany, jest pozwolenie na budowę, przygotowywany jest przetarg. Wizualizacja nowej placówki medycznej została przedstawiona przez Bogusława Antosa Wójta Gminy Brzeźnica na sesji Rady Gminy Brzeźnica w dniu 27 czerwca 2017r. Zaprezentowany projekt zrobił wrażenie, bo odpowiada na wnioski mieszkańców i jest nowatorski. Łączone są z nim duże oczekiwania społeczne.

CM 2

Nowy obiekt stanie na działce gminnej przy ul. Kościelnej, położonej blisko kościoła w Brzeźnicy. Powierzchnia użytkowa to ponad 1.600 m2. Według planu technicznego geometrycznie budynek podzielony będzie na trzy segmenty: pierwszy- jednokondygnacyjny w kształcie prostokąta, drugi-dwukondygnacyjny w kształcie trapezu, trzeci- trzykondygnacyjny o kształcie owalnym. Centrum będzie budynkiem wielofunkcyjnym, dlatego wydzielono pomieszczenia o różnych funkcjach: zakład podstawowej opieki zdrowotnej, oddział rehabilitacji, gabinety specjalistyczne, apteka, administracja, lokale usługowe.

CM 3

Ciągi komunikacyjne stanowić będą dwie klatki schodowe oraz dwie windy o udźwigu do 630 kg każda. Jednym słowem komfort przemieszczania się dla chorych, niepełnosprawnych i zdrowych. Pomiędzy segmentem drugim a trzecim w kondygnacji II piętra zaprojektowano przewiązkę w postaci tarasu o konstrukcji stalowej. Oczekując będzie można podziwiać panoramę okolicy i zrelaksować się. Maksymalna wysokość obiektu to około 13 m, co sprawia, że centrum estetycznie wkomponuje się w istniejącą w tamtym terenie zabudowę. Cała działka na której stanie Centrum medyczno-rehabilitacyjne będzie zagospodarowana: parking, kostka brukowa, trawnik, krzewy, drzewa, ławeczki, ogrodzenie.

Ogólny widok przedstawia się imponująco. Wracając do środka budynku to zasadniczą część stanowić w nim będzie zakład podstawowej opieki zdrowotnej. Zostanie zlokalizowany na parterze w części wschodniej i południowej budynku. Znajdą się tam: gabinety lekarskie i ambulatoryjne, zespoły pomieszczeń strefy personelu medycznego, pomieszczenia sanitarne i poczekalnie w tym oddzielnie dla ogółu chorych pacjentów i zdrowych dzieci.


W myśl społecznych oczekiwań, wyrażonych przez mieszkańców m.in. w ankietach, na parterze centrum będzie zespół gabinetów specjalistycznych, z niezależnym wejściem, połączonych wewnętrznym korytarzem z strefą pomieszczeń podstawowej opieki zdrowotnej.


Powstanie również niedostępny dotąd na terenie gminy oddział rehabilitacji indywidualnej. Zlokalizowany i wyposażony zostanie na pierwszym piętrze części zachodniej Centrum medyczno - rehabilitacyjnego.


Warto było wszystko przemyśleć, poczekać z inwestycją, a teraz korzystać z nowych rozwiązań architektoniczno-budowlanych i dobrych praktyk w innych ośrodkach zdrowia. Podsumowując planuje się, że na terenie gminy Brzeźnica będą trzy ośrodki zdrowia: nowy w Brzeźnicy oraz dotychczasowe w Paszkówce i w Łączanach. Samorząd w odpowiedzi na sugestie mieszkańców dołoży starań, aby czas pracy ośrodków został skoordynowany. Według realnych planów w ciągu niespełna dwóch lat powstanie Centrum medyczno-rehabilitacyjne w Brzeźnicy, które będzie wielofunkcyjne i skierowane na świadczenie usług ochrony zdrowia mieszkańców Gminy Brzeźnica.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170