!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Piknik Flisacki

FLISACY W niedzielę 25 czerwca 2017 r. miał miejsce Piknik Flisacki – Kultywowanie Tradycji Wiślanego Flisactwa.

 

 

 

 

 

 

Impreza została zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy i Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach w ramach projektu "Polsko-Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych".

Piknik rozpoczęły zawody kajakowe. Medale i puchary wręczali: Starosta Gminy Divina Emil Molko, Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos oraz Prezes Międzyszkolnego Klubu Kajakowego Łączany Marek Miśkiewicz.

Po zmaganiach sportowych była część artystyczna. Na początek wystąpili młodzi artyści z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty: wicia wianków i budowy miniaturowych galarów. Chętni mogli odbyć półgodzinny rejs repliką galara po Kanale Łączańskim. W Przystani Kajakowej w Łączanach zaprezentowana została wystawa „Geneza Flisactwa i Galary”. Na pikniku gościła grupa z partnerskiej Gminy Divina ze starostą Emilem Molko.

Pierwszy z wieczornych koncertów na pikniku zagrała Folk Kapela „Góralska Hora”. Jako ostatnia zagrała kapela góralska „Zbyrcoki”.

Na koniec kobiety i dziewczyny zapaliły świeczki na wiankach i przy wtórze przyśpiewki wypuściły je na wodę.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 na realizację mikroprojektu "Polsko-Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych".

Szczegółowe informacje na stronie www.ckbrzeznica.pl

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170