!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Żłobek w Brzeźnicy to trafiona inwestycja !

DSC08316 Przystosowany dla 50 dzieci Publiczny Żłobek „Kącik dla Maluszka” w Brzeźnicy cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Naszej Gminy ale również mieszkańców okolicznych gmin.

 

 

 

 

 

 

DSC08310

W powiecie wadowickim to jeden z nielicznych tak dużych żłobków gminnych. Wójt Gminy z myślą o najmłodszych mieszkańcach Naszej Gminy oraz ich rodzicach postanowił o utworzeniu gminnego żłobka.

Żłobek w Brzeźnicy powstał we wrześniu 2017 roku w pomieszczeniach byłego przedszkola w Brzeźnicy przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego w ramach resortowego programu instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „MALUCH plus” 2017.

W ramach pozyskanego dofinansowania żłobek został nowocześnie wyposażony w szczególności zakupiono lampy bakteriobójcze oraz monitoring, który zapewnia rodzicom możliwość oglądania na żywo swoich pociech podczas pobytu w żłobku.

Już od samego początku funkcjonowania do żłobka zawitało 18 dzieci. Obecnie do niego uczęszcza 22 dzieci, w tym: 2 dzieci poniżej roku; 20 dzieci z terenu Gminy Brzeźnica i 2 dzieci z innych gmin.

 

DSC08320

Żłobek zatrudnia także profesjonalnie przygotowaną kadrę, która zapewnia komfort przeżywania dziecięcych emocji, kształtowania pozytywnych nawyków i wszechstronnego rozwoju pod okiem doświadczonego dyrektora Pani Marii Czyżowskiej.

Powstały żłobek to trafiony pomysł. Zapewnienie mieszkańcom możliwości opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 sprzyja rozwojowi rynku pracy i przyczynia się do zmniejszenia bezrobocia poprzez umożliwienie matkom powrotu do pracy a ich pociechom zapewnienie profesjonalnej opieki w żłobku.

Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos zaprasza rodziców do korzystania z tej formy opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170