!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Klasyka nie gryzie

1 Z dniem 30 czerwca 2017 r. zakończył się projekt programu English Teaching KLASYKA NIE GRYZIE realizowany w ZSP w Brzeźnicy – Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego od 1 września 2016 r.

 

 

 

 

 

LOGOTYPY SZKOLA

Był to już czwarty projekt finansowany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Od 2010 roku na realizację projektów finansowanych przez PAFW i wyposażenie sali języka angielskiego pozyskano prawie 50,000 złotych.

Tegoroczny projekt od poprzednich różnił się tym, że był projektem ambasadorskim, ponieważ koordynator projektu Edyta Kłeczek jest równocześnie ambasadorem programu English Teaching.

2 3

 

Działania projektowe były bardzo zróżnicowane, ale zawsze związane z promowaniem uczenia sie języka angielskiego, a w tym projekcie szczególnie skupione na oswajaniu młodzieży gimnazjalnej z klasyką literatury brytyjskiej i amerykańskiej. Materiał nie był łatwy, bo zadaniem młodzieży było zapoznanie się z treścią „Romea i Julii” Williama Szekspira oraz „Czarnego kota” Edgara Allana Poe, a następnie stworzenie komiksu w oparciu o te dzieła. Uczniowie czytali wspólnie wersję polską i angielską, oglądali filmy w angielskiej wersji językowej, a w czasie weekendowych warsztatów w Domu Polsko-Słowackim w Bachorowicach opracowali sceny, które chcieli przedstawić w wersji komiksowej. Jedna grupa uczestników projektu wcieliła sie w bohaterów „Czarnego kota” i „Romea i Julii”, podczas gdy druga grupa zajmowała się klasyka dziecięcą przygotowując dwa przedstawienia dla najmłodszych uczniów w naszym Zespole – „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz „Kot w butach”. Przedstawienia zostały zaprezentowane w czasie Dni Języka Angielskiego w ZSP w Brzeźnicy oraz w czasie Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Klas Trzecich.

4 5

 

Oprócz wyżej wymienionych głównych działań, beneficjenci projektu wzięli udział w warsztatach i wycieczkach przedmiotowych z języka angielskiego, akcji czytania klasyki dziecięcej po polsku i angielsku dzieciom uczęszczającym na zajęcia świetlicowe, a jeden z uczniów uczestniczył w obozie językowym w Załęczu Wielkim.

 

Więcej informacji na blogu  http://klasykaniegryzie.blogspot.com/

 

Projekt CLASSICS DOESN’T BITE realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170