!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

1,7 mln dotacji na wodociąg i kanalizację

KANALIZACJA 2 4 lipca 2017 r. w Krakowie wicemarszałek województwa - Stanisław Sorys, uroczyście przekazał przedstawicielom małopolskich gmin i przedsiębiorstw umowy gwarantujące przyznanie pieniędzy na rozbudowę oraz ulepszenie sieć wodociągowej i kanalizacyjnej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

 

 

 

Inwestycja w sieci kanalizacyjne i wodociągowe to ciągle paląca kwestia dla wielu małopolskich samorządów. Jak wielkie jest zainteresowanie tym tematem pokazują chociażby wyniki konkursu o unijne pieniądze z PROW na ten cel – dotacje zdobyło finalnie 46 projektów, choć starało się o nie aż 128. Cieszę się, że dzięki unijnym środkom uda się podłączyć do sieci te domy, które nie mają dostępu do bieżącej wody. W wielu gminach poprawi się też system odprowadzania ścieków, co ma kolosalne znaczenie dla ochrony środowiska i wód gruntowych – powiedział wicemarszałek Stanisław Sorys”.

Dotacje z rąk Marszałka mieli zaszczyt przyjąć również przedstawiciele naszego samorządu. Wójt Gminy - Bogusław Antos oraz Skarbnik Gminy –Ewa Meres odebrali podpisaną umowę na dofinansowanie w kwocie 1,7 mln zł. na „Rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej w Gminie Brzeźnica”

Przedsięwzięcie ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców gminy oraz ochronę środowiska poprzez rozbudowę 5,74 km sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Paszkówka oraz rozbudowę 2,93 km sieci wodociągowej w Marcyporębie. Całkowite koszty realizacji szacowane są na blisko 3 mln złotych. Wkrótce zostaną rozpoczęte działania w celu realizacji inwestycji. Termin zakończenia zaplanowano na połowę przyszłego roku.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170