!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Na pielgrzymim szlaku

WIAD SZLAK PIEL

W poniedziałek 22 maja 2017r. kapliczkę pw. Miłosierdzia Bożego na Drabożu nawiedził ks. Biskup Grzegorz Ryś, Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

 

 

 

 

Ekscelencję powitali zgromadzeni na miejscu mieszkańcy Bęczyna na czele z ks. Proboszczem oraz Wikarym parafii w Paszkówce, Wójtem Gminy Brzeźnica i Komitetem Budowy Kapliczki. Spotkanie miało miejsce w ramach odbywającej się od piątku wizytacji kanonicznej parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce.

O historii tego miejsca i biegnącym wzdłuż Szlaku Papieskim „Nie lękajcie się” w trakcie powitania ekscelencji wspomniał pan Wójt Bogusław Antos:

„To tutaj łączą się granice trzech gmin i pięciu miejscowości. Tędy od wieków podążali pielgrzymi zmierzający do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tędy również w czasie posługi w Kościele krakowskim wędrował Karol Wojtyła. W 2001 r. poprzez budowę tej kapliczki urzeczywistniła się wielką miłość mieszkańców Draboża do Ojca Świętego i wiara w głoszone światu orędzie Bożego Miłosierdzia.” Pan Wójt wręczył również dostojnemu gościowi wydaną kilka lat temu pamiątkowa publikację o Szlaku Papieskim „Nie lękajcie się”.

Z kolei ks. biskup podkreślił, że „ważna jest pamięć o naszym wielkim rodaku św. Janie Pawle II i przekazywanie jej młodemu pokoleniu, szczególnie dzieciom dla których jest on postacią historyczną znaną wyłącznie z materiałów archiwalnych – książek, materiałów filmowych.”

Zakończeniem tego spotkania była wspólna modlitwa oraz wpis ks. biskupa do kroniki pamiątkowej.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170